Tanec je moje hobby :-)

Tribal dance

STYL TRIBAL(čerpáno z http://www.magazin.ksoft.cz/tipy_triky.doc )

Vytvořte si vlastní choli. Choli je krátký živůtek, který nosí ženy v Indii od časů Velkého Mogula. U Tribal stylu je choli jedním ze základních částí kostýmu. Dnes má tento živůtek mnoho variant, v zásadě jej však dělíme do dvou kategorií.:

Elastické úpletové choli – vypadá jako vršek trikotu a je velmi pohodlné.

Tradiční choli z bavlny nebo hedvábí – vzadu zavázáno šňůrkou. Tradiční choli netvoří podporu pro poprsí jako podprsenka a může omezovat pohyb paží. Pro zlepšení tohoto pohybu paží slouží hluboké průramky.

Tribal podprsenka. Některé skupiny tančící Tribal styl používají kombinaci podprsenky a vesty.Konstrukce podprsenky je stejná jako u Kabaret stylu, pouze zdobení je jiné. Většinou je podprsenka černá, pošitá penízky a etno-šperky.

Zapomeňte na vaši soupravu podprsenka + pás zdobenou korálky a flitry. Tribal podprsenky jsou často kombinovány s pásy s textilními střapci či pošité penízky. Choli se někdy také nosí s řetízky, na kterých jsou připevněny penízky a spolu s ním penízkové pásy.V tomto stylu je důležité sladit všechny doplňky a barvy.

Slaďte barvy. Jedna z možností jak barvy sjednotit je opakovat barvy na celém kostýmu. Např. pokud nosíte oranžové kalhoty pod černou sukní, noste černý turban s doplňky v barvě oranžové. Ujistěte se také, že i vaše choli nerozbíjí celkový vzhled kostýmu. To by dělalo Tribal z upraveného stylu styl roztříštěný až chaotický.

Nebojte se barev! Tribal styl je ,co se týče barev, velice osobitý a tolerantní. Jen by se měli dodržovat určité barevné kombinace – žlutá s oranžovou a červenou, zelená s růžovou a modrou, nebo všechny barvy kombinovat dohromady a tím vytvořit styl nazvaný non-western.

Oživte černou barvu. Pokud použijete více barev dohromady a budete si připadat moc křiklavě, použijte pro zmírnění černou barvu. Zvolení černé sukně vytvoří neutrální pole, kde si můžete dovolit více barev na zdobení.

Turbany jsou nutností. Klasickým doplňkem Tribal stylu je turban. Na turban budete potřebovat pruh látky dostatečně dlouhý, abyste si jej omotaly 2x kolem hlavy. Krátký pruh látky se vám může rozmotávat, delší pruh se vám bude hůře vázat.

Hlavní je naučit se turban pečlivě uvázat. Nic jiného nepomůže, než praxe. Vázat a vázat, až bude turban perfektní a bude pořádně držet. Nikdy nezapomeňte, že v něm budete tančit. Jeden pohyb a špatně uvázaný turban vám může pokazit celé vystoupení.
Neutahujte si turban příliš. Když si turban příliš utáhnete, stane se velice těsným a  nepohodlným. Pro začátek volte přírodní materiály, nebo látky s texturou. Uvázaný turban se pohromadě sám udržuje smotaný a použitý materiál ( bavlna, len, texturované hedvábí ) vám pomůže tím, že nebude látka po sobě tolik klouzat a lehce se nerozplete.

Turban si ozdobte. Vytvořte si turban v neutrálních barvách a pak jej ozdobte. Můžete použít i různé kousky rozbitých etno-šperků. S úspěchem lze použít i malé dekorativní šátečky.

Vyzkoušejte si pořádně svůj kostým. Stejně jako u Egyptského stylu, svůj kostým je třeba pořádně vyzkoušet a před vystoupením v něm tančit, abyste zjistily, jak se kostým chová a co je třeba ještě vylepšit. Zvláště u Tribal stylu je to dosti důležité, protože tento styl používá vrstvení materiálu a proto možná zjistíte, že je třeba některou část kostýmu poopravit či zastrčit, aby kostým zůstal tak jak má vypadat i při tanci.

Vytvořte si svůj šatník. Je spousta doplňků, které můžete pro svůj kostým použít. Pro Tribal styl se používají šperky vesměs etno-stylů. Týká se to i části kostýmu jako jsou stupňovité sukně a podobně. Tribal styl má dost volnosti. Tento styl je výhodný v tom, že i za málo peněz můžete vytvořit pěkný šatník.

 

 

VYSTOUPENÍ

Napište si seznam a několikrát ho zkontrolujte. Vytvořte si seznam všech věcí, které budete při vystoupení potřebovat. Pořiďte si velkou tašku a do ní pečlivě uložte všechny potřebné věci k vystoupení. Samozřejmostí by měla být i láhev vody, ručník, zrcátko, náhradní oblečení a plášť.

Počítejte i s nečekanými problémy. Vždy mějte v tašce i pohotovostní taštičku s šicími potřebami, kde budete mít nejen jehlu a nit, ale i zavírací špendlíky všech velikostí. Některé tanečnice si vždy sebou vozí tzv.krabičku záchrany. V ní mají uložené extra boty, náhradní soupravu šperků hodící se ke každému kostýmu, základní kosmetiku, kosmetické ubrousky, náhradní ponožky a bandáže. Je to nejspolehlivější způsob jak nezůstat zaskočená, když se vyskytne problém s kostýmem.

Noste plášť. Nošením jednoduchého pláště před nebo mezi vystoupeními vám pomůže udržet kostým čistý. Také vám pomůže zahalit vaše vystoupením závojem tajemství. Plášť bývá z lehounkých lesklých či matnějších materiálů, vždy je lepší aby nebyl průhledný. Lze jej použít i při vystoupení. Příchod na scénu v neprůhledném plášti a následné odhalení vašeho perfektního kostýmu působí velice tajemně.

 

 

PÁSY A BOKOVÉ ŠÁTKY

Velice důležitou části kostýmu jsou pásy nebo bokové šátky. Dodávají tanci švih a podtrhují taneční prvky. Používají se nejen při tréninku, ale i při samotném vystoupení.

Penízkové pásy. Tyto kovové pásy mají řadu penízků, které volně visí. Pásy mohou mít různé tvary a různý počet řad s penízky. Hodí se hlavně pro styl Tribal a Gypsy, ale používají se i při Kabaretním stylu. Penízkové pásy jsou nejlepší investicí každé tanečnice. Při jejich použití si tanečnice přesně uvědomuje linii boků. To je velice důležité pro správné provedení jednotlivých tanečních prvků.

Bokové šátky. Mnoho šátků se dá použít k vytvoření různých pásů. Šátky mají mnoho druhů a střihů od oblých po trojúhelníkové nebo rovné. Dají se koupit na různých místech. Pozor na nákupní slevy, hledejte a nakupujte pouze šátky z kvalitních materiálů. Používají se hlavně při tréninku, ale obzvlášť pěkné se dají použít i při vystoupení. Použitím dvou, můžete vytvořit super jednoduchý a pěkný kostým. Jeden šátek uvážete jako podprsenku a druhý použijete na boky.

Pás na trénink. Hodně tanečnic si pořizuje pásy, které mají stejnou šířku a pohyblivost jako jejich pás na vystoupení. Tím si mohou při cvičení prvků vyzkoušet, jak se jejich pás bude chovat při samotném vystoupení. Použití tréninkové varianty kostýmního pásu, je výborný způsob, jak šetřit váš pěkný pás, který používáte při vystoupeních. Obyčejný pás můžete vylepšit zdobením. Jednoduchý trojúhelník vyšitých ozdob s řadou penízků, nebo po celé délce pásu k uzlu přišité korálkové střapce.

Skupina Záhir nyní

Skupina Záhir nyní

Skupina Záhir ve staré sestavě

Skupina Záhir ve staré sestavě

Skupinu opustila Hanka Mašková a Míša.
Skupina Záhir

Skupina Záhir

Vystoupení
Tribal dance a já

Tribal dance a já

Ahoj to jsem já :-)

Ahoj to jsem já :-)

Líbí se vám tyto stránky?

Ano i ne (9737 | 33%)
Ano (10027 | 34%)
Nazývá se také orientáním tancem nebo často v Čechách břišním tancem
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one